درگاه پرداخت پارس پال *** Display Pagerank
*** پلاك 7 - مطالب اسفند 1390
پلاك 7
به مدیریت كوچیك هنرمندان: حسین حقیقی
حامی هنرمندان بازیگری - کارگردانی - نویسندگی - تدوین - عکاسی - تصویر برداری - گریم - گویندگی : زیر نظر اساتید مجرب تئاتر یعنی... زندگی
درباره وبلاگ


( بازیگر، ترانه سرا )

مدیر وبلاگ : حسین حقیقی
نویسندگان
نظرسنجی
تئاتر یا سینما؟وزارت ارشاد از مراسم تقدیر

 از اصغر فرهادی جلوگیری کرد


وزارت ارشاد به کانون کارگردانان ایران و شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران، برای برگزاری مراسم تقدیر از اصغر فرهادی مجوز نداد. مراسم تقدیر از این کارگردان برنده اسکار قرار بود روز دوشنبه، در تالار ایوان شمس برگزار شود. 

به گزارش خبرگزاری ایلنا ظهر دوشنبه از سوی کانون کارگردانان سینمای ایران و همچنین شورای عالی تهیه کنندگان سینما قرار بود مراسم جشنی با حضور اهالی سینما و با هدف تقدیر از اصغر فرهادی کارگردان برنده اسکار سینمای ایران برگزار شود، اما این مراسم لغو شد.

 

به نوشته ایلنا، مجوز لازم از سوی وزارت ارشاد برای برگزاری این مراسم صادر نشده است.

 

 اعضای کانون کارگردانان سینمای ایران و شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، بعد از لغو اجازه‌ برگزاری مراسم تقدیر از اصغر فرهادی، بیانه‌ای صادر کرده و در آن ابراز تاسف کرده‌اند.

 

در این بیانیه آمده است «اصغر فرهادی عزیز می‌خواستیم از تو به خاطر کسب این دستاورد بزرگ، که برای ایران و سینمای آن در آستانه سال نو به ارمغان آوردی، مجلسی ساده و صمیمی با همکاران سینماگر داشته باشیم. بنا بود فقط بگوییم خسته نباشید! دست مریزاد! متولیان فرهنگی!!! نگذاشتند، نشد، متاسفیم، افسوس.»

 

«شمار بسیاری» از سینماگران و علاقه‌مندان سینمای ایران بامداد روز شنبه  از اصغر فرهادی، کارگردان فیلم «جدایی نادر از سیمین» و برنده اسکار بهترین فیلم خارجی، هنگام ورود به تهران استقبال کردند.

 

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، سید احمد میرعلایی و عبدالله اسفندیاری، مدیرعامل و مدیر بین الملل بنیاد سینمایی فارابی نیز درفرودگاه «امام خمینی» از اصغر فرهادی استقبال کردند.

 

به گزارش ایرنا، اصغرفرهادی  هنگام ورود به تهران تصریح کرده است: «به کشورم عشق می‌ورزم و ایران را با هیچ جای دنیا عوض نمی کنم.»

 

فیلم «جدایی نادر از سیمین» یکشنبه هفتم اسفندماه برنده جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان اسکار شد. اصغر فرهادی که فیلم او به عنوان نخستین فیلم ایرانی در دو رشته در اسکار امسال نامزد دریافت جایزه بود، جایزه بهترین فیلم خارجی را از دستان ساندرا بولاک دریافت کرد.

 

کسب نخستین جایزه اسکار برای سینمای ایران توسط فیلم «جدایی نادر از سیمین»، با استقبال شمار زیادی ازهنرمندان و فعالان سیاسی ایرانی روبه رو شد.نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
دوشنبه 22 اسفند 1390
شبهه‌افکنی هرگز کار پسندیده‌ای نیست، ولی هنگامی درباره اعتقادات کسی باشد، می‌تواند حکم سنگینی داشته باشد؛ به ویژه هنگامی که از رسانه ملی پخش شود و از قضا در‌‌ همان بخش خبری خاصی که با رویکرد طنز به معضلات نگاه می‌کند. شاید شنیدن جوابیه کسی که مورد تهمت واقع شده هم بد نباشد!

در فاصله ظهر ۲۵ بهمن ماه که «شان استون»، پسر فیلمساز بزرگ آمریکایی با حضور در دفتر آیت‌الله ناصری در اصفهان به دین اسلام مشرف و خبرش در بخش خبری ۲۰:۳۰ منتشر شد، تا پنجشنبه شب هفته گذشته که در‌‌ همان بخش خبری، این خبر به ریشخند گرفته شد، زمان بسیاری نگذشته، ولی گویا تفاوت رویکرد برنامه‌سازان این شبکه به اندازه‌ای آسمان و زمین بوده که گذشته را فراموش کرده‌اند؛ حتی اگر یک ماه هم نگذشته باشد!

به گزارش «تابناک»، چند روز پیش در یکی از بخش‌های خبری پر مخاطب رسانه ملی، بخش‌هایی از مصاحبه با «شان علی استون» پخش شد که می‌گفت، مسلمان شده و نامش را عوض کرده است، اما با رویکرد تشکیک و بیان این جمله: «حقیقت ماجرا از این قرار است که آقای استون یا علی آقای خودمون، اسلام رو هم مثل بقیه ادیان الهی پذیرفته البته این خودش واقعا خیلی خوب و مبارکه؛ اما ما چرا این جور موقع‌ها احساساتی می‌شیم و فکر می‌کنیم هالیوود هم مسلمان شده»؟

جملاتی که اینقدر شنیدنش از رسانه ملی عجیب بود که این تازه مسلمان را مجبور کرد از آن سوی دنیا، تکذیبیه بفرستد و جواب این سخنان (با خبر اشتباه نشود!) را بدهد. با این لحن:

Where have I ever denounced Islam?
I believe that Islam is a continuation of the messages brought by the Prophets of the of God Abraham and Jesus. If Moses stood for the law, Jesus represented Grace, and Prophet Mohammad is a model for Marefat (knowledge)
I have always believed in one God (Allah); therefore I was not converted, but I accepted and embraced Islam.
My shahadatin was an extension of my faith by announcing that Prophet Mohammed is a messenger of God.
My name is Sean, which is my secular name.  Christopher is my Christian name; and Stone is my Jewish name that I inherited from my father, a man who's risked his career for the pursuit of truth.
Ali is my divine Muslim name for justice; I learnt from him not to bow in front of anyone but Allah.
Who are you to question my faith?  I submitted my heart to Allah.
 
Thanks

من کجا اسلام [آوردنم] را تکذیب کرده‌ام؟
من بر این باورم که اسلام، ادامه رسالت پیامبران خدا از حضرت ابراهیم (ع) تا حضرت عیسی (ع) است. اگر حضرت موسی (ع) شریعت را آورد و حضرت عیسی (ع) تقوا را، حضرت محمد (ص) الگوی معرفت و دانش است.
من همیشه خدا پرست بوده‌ام؛ در نتیجه تغییر خداپرستی نداده‌ام بلکه با پذیرفتن اسلام، به آغوش آن آمده‌ام.
شهادتین من، گسترش دینم است؛ با اعلام این [موضوع] که حضرت محمد (ص) پیامبر و فرستاده خداوند است.
شان اسم عامیانه و دنیایی من است، کریستوفر اسم مسیحی‌ام و استون اسم یهودی من است که از پدرم به ارث برده‌ام؛ پدری که با همه زندگی خود برای گفتن حقیقت ریسک بزرگی کرده است.
علی اسم اسلامی و روحانی من است برای عدالت خواهی، من از حضرت علی (ع) یاد گرفتم که در مقابل هیچ کس غیر از الله سجده نکنم.
تو که هستی که مسلمان شدن مرا زیر سؤال ببری؛ من قلب خود را تسلیم الله کرده‌ام.

با تشکراین گردنبند ذوالفقار را یکی از دوستان مسلمان و شیعه ‌شان علی به او داده است. دوستی لبنانی که در گرایش وی به اسلام نقش داشته و این گردنبند را یک سال پیشتر از اسلام آوردن علی به او هدیه داده است.


«بهرام حیدری»، دوست و همکارشان علی که مشوق وی برای اسلام آوردنش هم بوده است، در این باره به خبرنگار «تابناک» می‌گوید: داستان اسلام آوردن ایشان، بسیار شخصی بود و تمایل نداشتیم که رسانه‌ای شود؛ اما همین دوستان از ماجرا با خبر شدند و آن را رسانه‌ای کردند. درست سه روز پس از تشرف ایشان به اسلام، در انبوه خبرنگارانی که به سراغ علی می‌آمدند، در تشریح ماجرای اسلام آوردنش به خبرنگار واشنگتن پست، توضیحاتی شبیه به همین نامه ارائه کرد و گفت: من قبلا هم دیندار بوده‌ام و اکنون که پی برده‌ام اسلام، ادامه منطقی ادیان الهی است، مسلمان شده‌ام.

بهرامی که قرار است مشترکا با شان علی، در ساخت فیلمی در ایران همکاری داشته باشد، ادامه می‌دهد: گویا دوستان در این بخش خبری، به آن بخش از مصاحبه دقت کرده‌اند که خبرنگار واشنگتن پست، قصد شیطنت داشت و گفت: «با این حساب، مسلمان نشده‌اید؟». البته ما هم به این شیطنت واکنش نشان دادیم و علی هم در پاسخ گفت: من قبلا هم دیندار بوده‌ام و حالا دینم را تکمیل کرده‌ام و البته هنوز در حال یادگیری هستم.

وی افزود: نمی‌دانیم قصد دوستان از تکرار این شیطنت چیست، ولی چگونه می‌توانیم به کسی که ادعای اسلام آوردن و شیعه بودن را دارد و مناسک این کار را انجام داده، بگوییم که مسلمان نشده است؟ ما این موضوع را با مسئولان امر در میان گذاشته‌ایم و توقع داریم این اشتباهشان را اصلاح کنند.

علی در مصاحبه‌های گوناگونی که با شبکه‌های خبری، همچون «سی‌.ان‌.ان» و «فاکس نیوز» داشته، بار‌ها از حقوق مردم ایران دفاع کرده، ولی ما حتی اسلام آوردن وی را نیز به تمسخر می‌گیریم؛ این اصلا پذیرفته نیست.

این اعتراضات در حالی گفته می‌شود که ممکن است برنامه‌سازان تلویزیونی نیز توجیهی برای کارشان داشته باشند، اما فارغ از همه بحث‌ها، مانده‌ایم که پخش سخنان شبهه‌افکنی از این دست، چه نفعی می‌توانست به همراه داشته باشد و برای چه کسی؟!

دیدن این تصاویر، کافی به نظر می‌رسد:

نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
یکشنبه 21 اسفند 1390

آلبوم صوتی و تصویری حسین خواجه امیری (ایرج) در حال ثبت در کتابخانه ملی است که آخرین ایستگاه صدور مجوز از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شمار می‌آید.به گزارش خبرآنلاین، بعد از آن که یک شنبه هفته گذشته، نشست رونمایی آلبوم «قصه زندگی» ایرج لغو شد، زمزمه هایی به گوش رسید که این خواننده قدیمی بعد از 33 سال هنوز اجازه آن را پیدا نکرده که بار دیگر صدایش را به گوش مخاطبانش برساند.


بر خلاف این شایعه ها، با پیگیری‌های انجام شده، روابط عمومی دفتر موسیقی اعلام کرد که روند بررسی صدور مجوز این آلبوم بعد از طی روال عادی، به مرحله آخر رسیده و در حال ثبت در کتابخانه ملی است.


مسوولان روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت ارشاد همچنین با تاکید بر این که آن نهاد نه مجوز برپایی نشست خبری صادر و نه آن را لغو می کند، اعلام کردند که اصولاً در جریان برگزاری جلسه رونمایی از آلبوم «قصه زندگی» نبوده اند تا بخواهند جلوی برپایی اش را بگیرند.


بر اساس این گزارش، تازه ترین آلبوم ایرج صوتی و تصویری است که در بخشی از آن خود او به معرفی زندگی و آثارش می پردازد.


این آلبوم همچنین 8 قطعه با نام های «قصه زندگی»، «قسم»، «زنگی بزن»، «غصه نخور عزیزم»، «بی تو می‌رم»، «دلخون» و «بگو» را در بر می گیرد.


کار آهنگسازی و تنظیم قطعات این آلبوم را «بهنام خدارحمی» و سرایش ترانه‌های آن را «نسرین سیفی» انجام داده‌اند که 5 تای آن‌ها در فضایی کاملا پاپ ساخته شده‌اند و سه قطعه دیگر حال و هوای کوچه بازاری دارند.


ایرج که 79 سال سن دارد، بیش از  60 سال است که می‌خواند و تا سال 1357 نزدیک به هزار ترانه، تصنیف و آواز را با ارکسترهای سنتی، ملی و پاپ ضبط، اجرا و منتشر کرده است. خواندن ترانه‌های بیش از 100 فیلم سینمای ایران بخش مهمی از کارنامه او را تشکیل می‌دهد.
 

صدای خوش در خانواده حسین خواجه امیری ارثی است که از پدربزرگ او که در دوره ناصرالدین شاه زندگی می‌کرده، به یادگار مانده است. احسان خواجه‌امیری که در سال‌های اخیر با خواندن ترانه تیتراژ سریال‌های تلویزیونی و برگزاری ده‌ها کنسرت و انتشار تعدادی آلبوم به شهرت رسیده است، جوان ترین هنرمند این خانواده به شمار می‌آید.

نوع مطلب : موسیقی، 
برچسب ها :
یکشنبه 21 اسفند 1390
اصغر فرهادی به ایران بازگشت

اصغر فرهادی پس از بازگشت از پاریس در واکنش به شایعه مهاجرتش از ایران باردیگر تأکید کرد: من تا آخر عمر در ایران خواهم بود و فقط گاهی برای برخی کارها به خارج از کشور مسافرت می‌کنم.

به گزارش خبرنگار مهر، اصغر فرهادی کارگردان فیلم سینمایی “جدایی نادر از سیمین” نیمه شب گذشته در میان استقبال پرشور سینمادوستان و اهالی رسانه وارد فرودگاه امام خمینی(ره) شد تا برای اولین‌بار پس از دریافت جایزه اسکار پاسخگوی سوالات خبرنگاران دخلی باشد.

احمد میرعلایی؛ مدیرعاملی بنیاد سینمایی فارابی که به نمایندگی از جواد شمقدری؛ رئیس سازمان سینمایی به استقبال فرهادی آمده بود، در جمع  خبرنگاران ضمن سپاس از حضور پرشور اهالی رسانه برای پوشش خبری این مراسم تأکید کرد: حتما در آینده نزدیک برنامه‌ای منسجم بعنوان جشن استقبال ملی از ایشان برگزار خواهیم کرد که در حاشیه آن در یک نشست خبری اصغر فرهادی پاسخگوی رسانه‌ها خواهد بود.

به‌رغم این وعده از سوی میرعلایی اما خبرنگاران فرصت را غنیمت شمرده و اصغر فرهادی را در حلقه خود مخاطب سوالات مختلف قرار دادند. فرهادی درباره دلیل سفرش به ایران که از سوی یکی از خبرنگاران مورد سوال قرار گرفت، صراحتاً گفت: من به ایران سفر نکردم؛ بلکه آنجا که تا امروز بودم سفر بود! من به پاریس سفر کرده بودم و امروز به کشور خودم بازگشته‌ام.

وی درباره سکوت خود پس از دریافت جایزه اسکار و عدم گفت‌وگو با رسانه‌ها هم گفت: احتمالا به زودی مطلبی خواهم نوشت که پاسخی خواهد بود به تمامی‌پیام‌های پرمهری که در این روزها منتشر شد. به همین دلیل سعی کردم کمی‌کم‌خبر باشم تا تمام حرف‌هایم را در قالب متنی که در آینده نزدیک منتشر خواهم کرد بگویم.

اصغر فرهادی درباره پیشرفت تولید تازه‌ترین فیلمش هم گفت: فیلم جدیدم در حال حاضر شروع شده‌است و مرحله پیش از پیش تولید را طی می‌کند و در حال برنامه‌ریزی و هماهنگی میان تهران و پاریس برای شروع فیلمبرداری هستیم که احتمالاً یکسال طول خواهد کشید.

وی درباره برخی شنیده‌ها پیرامون ترکیب احتمالی بازیگران خارجی و شایعه حضور آنجلینا جولی در این فیلم هم تأکید کرد: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و تصمیم‌گیری درباره ترکیب عوامل صورت نگرفته‌است.

فرهادی در پاسخ به خبرنگاری که از بازتاب‌های سخنانش در مراسم اسکار پرسید هم گفت: شما قطعاً بیشتر از من مطلع هستید؛ چراکه من آنقدر درگیر پروژه بعدی‌ام بودم که خیلی فرصت رصد این بازتاب‌ها را نداشتم اما در همین حد که از اخبار مطلع شده‌ام ظاهراً بازتاب خوبی داشته‌است.

کارگردان “جدایی نادر از سیمین” در ادامه درباره اتحادی که در استقبال از موفقیت این فیلم در میان طیف‌ها و سلیقه‌های مختلف در ایران بوجود آمد تصریح کرد: هر اتفاقی که سبب شود فاصله‌های کاذب میان مردم کمرنگ شود، از میان برود و فارغ از اختلافات و به هر بهانه‌ای گردهم جمع شوند قطعاً مبارک است.

فرهادی درباره تحلیل خود از موفیقت فیلم “جدایی نادر از سیمین” هم گفت: در این فرصت کم نمی‌توانم به نکته خاصی اشاره کنم اما آنچه می‌دانم این است که من سعی کردم آنچه به آن اعتقاد دارم به تصویر درآورم و برای باقی اتفاقات پیش‌بینی و برنامه خاصی نداشتم.

وی درباره اخباری که مبنی‌بر احتمال پخش نوروزی “جدایی نادر از سیمین” از رسانه ملی منتشر شده بود هم تأکید کرد: قرار نیست این فیلم در ایام نوروز ۹۱ از تلویزیون پخش شود چراکه هنوز این فیلم خریداری نشده و تلویزیون هم این خبر را تکذیب کرده‌است.

فرهادی درباره عدم پوشش مناسب موفقیتش در مراسم اسکار از تلویزیون ایران هم گفت: این اتفاق خوشبختانه از سوی رسانه‌های دیگر پوشش خوبی داشت. نه من به تلویزیون نیازمندم و نه تلویزیون به من و فکر می‌کنم این بهترین تفاهم میان ماست!

کارگردان ایرانی دارنده تندیس بهترین فیلم خارجی زبان اسکار ۲۰۱۲ در ادامه باردیگر ناگزیر شد به شایعه مهاجرتش از ایران که از سوی برخی رسانه‌ها طرح شده بود هم واکنش نشان دهد. فرهادی تأکید کرد: من نه مهاجرت خواهم کرد و نه اساسا ساخت فیلم بعدی‌ام در خارج از کشور به دریافت جایزه اسکار ارتباطی دارد چراکه قرار و مدارهای آن پیش از این اتفاقات گذاشته شده بود. فرهادی تأکید کرد: من تا آخر عمرم در ایران خواهم بود و احتمالاً فقط گاهی برای برخی کارها به خارج از کشور مسافرت کنم.

وی درباره سرنوشت جوایزی که در طول یکسال گذشته از جشنواره‌های مختلف جهانی کسب کرده‌است هم گفت: به زودی همه این جوایز را به موزه سینمای ایران اهدا خواهم کرد.

کارگردان “جدایی نادر از سیمین” درباره تحریف حرف‌هایش هنگام دریافت جایزه اسکار از سوی برخی رسانه‌های داخلی هم گفت: به هر حال این حاشیه‌ها همواره وجود خواهد داشت و گریزی از آن نیست و به شخصه از آن متعجب نشدم.

وی افزود: عده‌ای انتظار سخنرانی تند و تیزتری را در این مراسم داشتند اما فراموش نکنیم که این مراسم محل منازعات سیاسی نیست و یک جمع کاملاً فرهنگی است. برهمین اساس هم آنچه فکر می‌کردم برای همه مردم ایران مفید خواهد بود مطرح کردم. تردیدی هم ندارم که هرکس دیگری اگر جای من بود حرف‌های دیگری برای گفتن داشت؛ امیدوارم دوستان این اندازه از استقلال را برای من قائل باشند که آنچه فکر کردم بهتر است را بیان کنم.

فرهادی درباره تأثیر این موفقیت بر روند حرکت سینمای ایران هم گفت: قطعاً این موفقیت‌ها ادامه خواهد داشت و این صرفاً یک تعارف نیست چراکه در این یکسال فیلم‌های سینمای جهان را بیشتر از قبل دنبال کرده‌ام و در قیاس با آن فیلم‌ها این تحلیل را دارم که تکرار این موفقیت غیرممکن نیست.

وی درباره تأثیر موفقیت‌هایش بر مجادلات میان مسئولان سینمایی و مدیران خانه سینما هم تأکید کرد: خانه سینما حتماً باید باز شود و معتقدم تبریک واقعی و عملی مسئولان ارشاد به بنده می‌تواند خبر بازگشایی خانه سینما باشد، اتفاقی که مطمئن هستم رخ خواهد داد.

فرهادی در پایان ضمن تأیید عضویتش در آکادمی‌اسکار برای انتخاب برترین‌ها در سال‌های آینده، درباره حس و حال حضور در مراسم اسکار ۲۰۱۲ هم گفت: این احساس قابل تشریح نیست اما کاملاً آگاه بودم که مردم این صحنه‌ها را می‌بینند و برای همه‌شان هم لحظه‌ای بااهمیت است. بنابراین نه من که تمام همراهانم مطلع بودند که هر حرکتی انجام دهند به پای فرهنگ یک ملت نوشته خواهد شد و برای همین سعی کردیم تصویری زیبا، شکیل و غرورآمیز در این مراسم ارائه دهیم.


نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
یکشنبه 21 اسفند 1390

دختر سلحشور به فرهادی تبریک گفتسایت بازتاب امروز نوشت:

باران سلحشور، هنرمند سینما، تلویزیون و گوینده رادیو و فرزند فرج‌الله سلحشور کارگردان در پیامی موفقیت اصغرفرهادی در کسب جایزه اسکار را تبریک گفت.

متن پیام سلحشور به این شرح است:

«آقای اصغر فرهادی
سلام و تشکر...
بابت زحمات خودتان و گروهتان تشکر...
می گویند، مرد را دردی اگر باشد خوش است...
بابت اینکه به دردهای این جامعه تعهد دارید تشکر...
و کاش اینطور باشد، اینطور که از تمجید ها دست برداریم و به درها و کاستی ها برسیم، به امید آگاهی و یاری ...
که با هر درد فریادیست، به امید آنکه کسی بشنود و یاری رساند...
به مناسبت بزرگترین جایزه سینمایی جهان به یک فیلم ایرانی
باران سلحشور»

به گزارش خبرآنلاین، فرج‌الله سلحشور اواخر دی‌ماه و به دنبال موفقیت فیلم «جدایی نادر از سیمین» در جوایز گلدن گلوب، در مصاحبه‌ای گفت: «جدایی نادر از سیمین یک فیلم در ضدیت اعتقادات مردم و توهین به فرهنگ و خانواده در ایران است و برای همین نمی‌توان گفت این فیلم برای ایران و ما افتخار آورده است.»

نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
چهارشنبه 17 اسفند 1390
پس از انتشار خبر همکاری با «شادمهر» در آلبوم تصمیم /
علی لهراسبی ممنوع الکار شد


موسیقی ما – بهمن بابازاده: مدت زمان زیادی از انتشار آلبوم جدید علی لهراسبی نمی‌گذرد و پس از موفقیت خوبی که نصیب این آلبوم در بازار موسیقی کشور شد، قابل پیش بینی بود که کنسرت‌های آخر سال این خواننده با اقبال عمومی مواجه شود و استقبال خوبی از آن‌ها به عمل آید.انتظار‌ها برای اعلام تاریخ برگزاری این کنسرت (که معمولا طبق یک عادت سالیانه اواخر هر سال برگزار می‌شد) سر انجامی پیدا نکرد تا اینکه زمزمه‌هایی مبنی بر وجود برخی مشکلات در پرونده این خواننده شنیده شد و پرس و جو‌ها بالاخره به این نتیجه رسید که این خواننده به دلیل همکاری با «شادمهر» ، تا اطلاع ثانوی ممنوع الکار شده است.

اصل خبر از قول یکی از تهیه کننده‌ها و کنسرت‌گذاران عرصه پاپ منتشر شد که در آن ذکر شده که وقتی برای اقدام به اخذ مجوز کنسرت آخر سال این خواننده اقدام کرده با مهر ممنوع الکار شدن خواننده‌اش رو به رو شده است. بصیرت نیا در این باره می‌گوید: «خبر صحت دارد و شایعه همکاری با شادمهر باعث این اتفاق شده است. راجع به مدت زمانی که این اتفاق و این حکم پابرجاست هم هیچ جواب درستی نگرفتیم و فعلا ایشان نمی‌توانند اجرای زنده داشته باشند.»


 • حکمی در کار است؟
ممنوع الکار شدن هنرمندان عرصه موسیقی در ایران معمولا هیچ حکم یا ابلاغیه‌ای را شامل نمی‌شود و هر خواننده‌ای که از سوی مراجع ذیصلاح، مرتکب اشتباهی می‌شود، در سکوت کامل و با مراودات و نامه نگاری‌های داخلی، از اجرای زنده و انتشار آلبوم منع می‌شود. نظیر این اتفاقات زمانی ست که ویدئوی خواننده‌ای از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شود. همین باعث می‌شود که این خواننده به صورت اتوماتیک بین سه ماه تا دو سال از تمام فعالیت‌های رسمی و قانونی در داخل کشور منع شود بدون اینکه حکمی دریافت کرده باشد. استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی نیز از دیگر ماجراهایی ست که به مممنوع الکار شدن ختم می‌شود، نظیر اتفاقی که چند ماه پیش برای روزبه نعمت اللهی افتاد و او به دلیل تبلیغات شهری برای کنسرت سعد آباد‌اش، مدتی ممنوع الکار شد. یا صحبت‌های پر سر و صدای سیروس الوند که سرانجامی جز ممنوع الکاری فرمان فتحعلیان نداشت.

 • سکوت
از مسئولین دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز‌‌ همان طور که پیش بینی می‌شد کسی حاضر به اظهار نظر در این باره نشد تا علامت سوال‌ها نسبت به شایعه بیشتر و بیشتر شود. عده‌ای از مسئولین این دفتر هم با اظهار بی‌اطلاعی از این خبر اعلام کردند که این تصمیم ربطی به دفتر موسیقی ندارد و شاید از سوی نهادهای دیگری گرفته و ابلاغ و اجرایی شده است.

 • لهراسبی: فعلا نظری ندارم!
پی گیری‌های خبرنگار ما از خود این خواننده هم به نتیجه درستی ختم نشد و با توجه به تبعاتی که هر نوع اظهار نظری در این مورد برای لهراسبی می‌توانست در پی داشته باشد، او سکوت را در این باره ترجیه داد و فقط به گفتن چند جمله در این باره اکتفا کرد: «فعلا نظری ندارم. چیزی به من ابلاغ نشده ولی قطعا کنسرت‌هایم تا آخر سال لغو شده است!».
نوع مطلب : موسیقی، 
برچسب ها :
سه شنبه 16 اسفند 1390

آلبوم جدید محسن چاووشی به بازار می‌آید + عکس و دست‌نوشته
آلبوم «پرچم سفید» به خوانندگی محسن چاوشی تا 20 اسفند منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین، ساخت قطعات و تنظیم چهار آهنگ به عهده‌ خود محسن چاوشی بوده و شش قطعه‌ باقیمانده توسط کوشان حداد، شهاب اکبری، سینا حجازی و امیرجمال فرد تنظیم شده است.حسین صفا و اسلام ولی‌محمدی تنها ترانه‌سرایان آلبوم وابک یوسفی (کلارینت)، بابک صفرنژاد (هارمونیکا)، فیروز ویسانلو (گیتار اسپانیش)، سیدمحمد جاسمی (تار)، شاهرخ پورمیامی (گیتار الکتریک و آکوستیک)، امید حاجیلی (ترومپت)، مجتبی تقی‌ور‌ (گیتار اسپانیش)، رضا تاجبخش (پیانو)، کیبرد (محسن چاوشی) نوازندگان آلبوم «پرچم سفید» هستند.دست‌نوشته محسن چاووشی برای یکی از آهنگ‌های آلبوم تازه

علاوه بر پوستر تبلیغاتی این آلبوم چند روزی است دست‌نوشته‌ چاوشی در مورد یکی از قطعات آلبوم به نام هر روز پاییزه در سایت رسمی این خواننده منتشر شده است.نوع مطلب : موسیقی، 
برچسب ها :
دوشنبه 15 اسفند 1390

برگزیدگان انتخابات مجلس در گیلان
/ خبر تکمیلی


حسن تامینی از حوزه انتخابیه رشت، قربانی از آستانه اشرفیه؛ عطاءالله حکیمی از رودبار و خسته‌بند از انزلی به مجلس شورای اسلامی راه یافتند؛ همچنین خصوصی از صومعه‌سرا؛ ایرج ندیمی از لاهیجان؛ محمدمهدی رهبری از رودسر و املش؛ ناصر عاشوری از حوزه انتخابیه فومن و شفت؛ لاهوتی از لنگرود و صفر نعیمی‌زر از آستارا به عنوان سایر نمایندگان گیلان در مجلس نهم انتخاب شدند.
انتخابات در حوزه تالش، رضوانشهر و ماسال به دور دوم کشیده شد. همچنین آقایان آقازاده، علیزاده، کوچکی نژاد و جعفرزاده وارد مرحله دوم رقابت‌های نهمین دوره مجلس از حوزه انتخابیه رشت شدند. این خبر تکمیل میشود...


 حسن تامینی با کسب 81 هزار رای به عنوان نفر نخست رقابت‌های نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رشت بار دیگر به مجلس راه یافت.

چهارکاندیدای حوزه انتخابیه رشت به دور دوم کشیده شدند.

جبار کوچکی‌نژاد با کسب بیش از 57 هزار  رای، سید علی آقازاده بالغ بر 51 هزار رای، غلامعلی جعفرزاده با بیش از 47هزار رای و نظرعلی علیزاده با 33  هزار رای وارد مرحله دوم رقابت‌های نهمین دوره مجلس از حوزه انتخابیه رشت شدند.


--------------------------

محمدحسین قربانی نماینده آستانه شد
از حوزه انتخابیه آستانه‌اشرفیه محمدحسین قربانی با 22 هزار و 77 رای بیشترین آرای ماخوذه در این شهرستان را از آن خود کرد و به مجلس راه یافت.
--------------------------

از حوزه انتخابیه رودبار عطاءالله حکیمی به مجلس راه یافت
عطاءالله حکیمی با 27 هزار و 728 رای حائر رتبه برتر شده و به مجلس شورای اسلامی راه یافته است.

--------------------------

حسن خسته‌بند نماینده انزلی شد
 به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، از مجموع 45 هزار و 356 رای ماخوذه، حسن خسته‌بند با 21 هزار و 286 رای بار دیگر نماینده حوزه انتخابیه بندر انزلی شد.

صادق برزگر 17 هزار و 260 رای و علی طاهباز 4 هزار و 239 رای را به دست آوردند.
--------------------------

خصوصی با عبور از دلخوش نماینده صومعه‌سرا شد
 به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، حمید رضا خصوصی منتخب جبهه متحد اصولگرایان گیلان با کسب 30 هزار و 500 رای به عنوان نماینده حوزه انتخابیه صومعه‌سرا شد.

سید کاظم دلخوش در این رقابت حدود 23 هزار رای را به دست آورد و از دور نمایندگی مجلس نهم بازماند.
--------------------------

بهمن محمدیاری نماینده حوزه تالش، رضوانشهر و ماسال شد
از مجموع 186 هزار و 143 رای ماخوذه از حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال، بهمن محمدیاری با 39 هزار و 883 رای بار دیگر نماینده حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال شد.

خبر تکمیلی: انتخابات تالش، رضوانشهر و ماسال به دور دوم کشیده شد

گزارش خبرگزاری فارس از رشت، طبق آخرین اخباری که لحظاتی قبل به دست آمد، رقابت بین دو کاندیدای حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال به دور دوم کشیده شد.

از مجموع 186 هزار و 143 رای ماخوذه از حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال، بهمن محمدیاری با 39 هزار و 883 رای بیشترین آرای ماخوذه این حوزه را کسب کرد و رقیب او، احسن‌الله رادمهر 37 هزار و 554 رای را به دست آورد.

با توجه به نزدیکی امتیازات این دو کاندیدا، انتخابات حوزه تالش، رضوانشهر و ماسال به دور دوم کشیده شد.
--------------------------

ایرج ندیمی نماینده حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل شد
 به گزارش خبرگزاری فارس از لاهیجان، از مجموع 103 هزار رای ماخوذه در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل، ایرج ندیمی با 33 هزار و 860 رای نماینده حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل شد.

ذبیح نیکفر لیالستانی به عنوان نفر دوم این رقابت‌ها بیش از 26 هزار و 300 رای را به دست آورد.
--------------------------

محمدمهدی رهبری نماینده حوزه انتخابیه رودسر و املش شد
از مجموع 110 هزار و 643 رای ماخوذه در حوزه انتخابیه رودسر و املش، محمد مهدی رهبری با کسب 43 هزار و 35 رای به عنوان نماینده حوزه انتخابیه رودسر و املش شد.

اسدالله عباسی با 39 هزار و 495 رای از نمایندگی مجلس شورای اسلامی باز ماند.

عباسی دو دوره اخیر نماینده مجلس از حوزه انتخابیه رودسر و املش بود.
--------------------------

ناصر عاشوری از حوزه انتخابیه فومن و شفت به مجلس راه یافت

در حوزه انتخابیه فومن و شفت با مجموع 100 هزار و 455 رای ماخوذه، ناصر عاشوری با 47 هزار و 379 رای پیش افتاد و نماینده این حوزه شد و خلیل بهروزی‌فر 43 هزار و 128 آرا را به دست آورد.

--------------------------
لاهوتی بار دیگر نماینده لنگرود شد

همچنین در حوزه انتخابیه لنگرود از 70 هزار و 720 رای ماخوذه مهرداد لاهوتی با 22 هزار و 901 رای بار دیگر نماینده مجلس از این حوزه شد و سید گل آقا پورعباس 21 هزار و 188 رای را به دست آورد.
--------------------------

صفر نعیمی‌زر نماینده آستارا در مجلس نهم شد
از مجموع 47 هزار و 194 آرای ماخوذه در این شهرستان، صفر نعیمی‌زر در مجموع 23 هزار و 743 رای به دست آورد که 14 هزار و 543 رای در شهر آستارا و 9 هزار و 200 رای در حومه است.

میثم ضارب‌نیا با 12 هزار و 190 رای که 9 هزار و 840 رای در شهر و دو هزار و 350 حومه نفر دوم این رقابت‌ها در آستارا شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :

آلبوم «تصمیم» با خوانندگی علی لهراسبی که اوایل بهمن منتشر شد، با استقبال خوب علاقمندان موسیقی پاپ روبرو شده است.

به گزارش خبرآنلاین، بعد از فروش 300 هزار نسخه لوح فشرده این آلبوم، ناشر اقدام به پخش مجدد آن کرده که با این حساب «تصمیم» را باید یکی از پرفروش‌ترین آثار موسیقی پاپ در سال جاری دانست.
علی لهراسبی که کار حرفه‌ای خود را با اجرای تیتراژ سریال «کلبه سپید» شروع کرده بود، سال 1381 با خواندن تیتراژ مجموعه تلویزیونی «دریایی‌ها» به شهرت رسید. پس از این موفقیت، او آلبوم «میرم تنها میرم اون ور دنیا...» را با همکاری محمدرضا چراغعلی به بازار موسیقی پاپ عرضه کرد که با استقبال مناسبی روبرو شد.
اجرای تیتراژ سریال «بیراهه‌ها» و انتشار آلبوم‌های «مثلث» و «14» تا سال 1388 او را به خواننده‌ای شناخته شده تبدیل کرد که صدا و سبک خاص خود را داشت.
آلبوم «تصمیم» این خواننده پس از کش و قوس‌هایی، یک ماه پیش منتشر شد که در کارنامه او کاری متفاوت به شمار می‌آید. 
این آلبوم در برگیرنده 12 قطعه با نام‌های «چشمامو می‌بندم»، «حرفای ناگفته»، «خوب فکر کن»، «تصمیم»، «بازم دوباره»، «قلبم»، «راهرو»، «بارون»، «صدام کن»، «راه شمالی»، «رویا» و «عطر نرگس» است.
ترانه‌های این آلبوم توسط الناز اسفندفر، حسین قربانپور، علی پارسا، حدیث دهقان، محسن یگانه، امین ناسونی، افشین امینی، علیرضا پیروزی، نسترن شیرمحمدی، محمد کاظمی و مهسا سماواتی سروده شده است. 
 «تصمیم» نقطه عطفی در کار علی لهراسبی است که استفاده از ریتم‌های تند مهمترین ویژگی آن به شمار می‌آید. او در باره رویکرد تازه‌اش در این آلبوم می‌گوید: «با این کار خواستم تا از فضای گذشته فعالیت‌هایم فاصله بگیرم و تلقی کلیشه‌ای مخاطب از آثارم را بشکنم.»
لهراسبی  که بیشتر آلبوم‌ها و تک قطعات گذشته‌اش فضایی سرد و غمناک دارند، ادامه می‌دهد: «اغلب قطعات آلبوم «تصمیم» ریتمیک و شاد هستند و ترانه‌های آن هم کمتر از غم می‌گویند.» 
او تاکید می‌کند: «البته بعضی از کار‌ها در نگاه اول کمی غمگین به نظر می‌آیند که در واقع این طور نیستند. برای مثال در آلبوم «تصمیم»، قطعه عطر نرگس که از انتظار بشر برای ظهور منجی می‌گوید، اگر چه ملودی سنگینی دارد، اما بسیار التیام بخش است و آرامشی عمیق را به مخاطب عرضه می‌کند که با غم تفاوت دارد.»
این آهنگساز و خواننده پاپ با اشاره به اینکه آلبوم «تصمیم» با وسواس جمع شده است، می‌افزاید: «برای آنکه کار از نظر صدا دهی کیفیت خوبی داشته باشد، همه مراحل فنی از جمله میکس را در تورنتو کانادا انجام دادیم و وقت زیادی صرفش کردیم.» 
لهراسبی که در نوازندگی پیانو، تئوری موسیقی و آهنگسازی نزد استادانی چون مهرداد تاج‌کریمی، محمدرضا صادقی و بهنام صبوحی آموزش دیده است، در باره هماهنگی آهنگ و ترانه می‌گوید: «گاهی دیده می‌شود ملودی و ریتم یک قطعه با ترانه آن متناسب نیست. برای مثال شعر از جدایی می‌گوید و در عوض آهنگ شیش و هشت است که کار را ضایع می‌کند. در آلبوم‌ها و قطعات اخیرم روی این مسئله خیلی حساس بوده‌ام و برای انتخاب ملودی و ترانه وقت زیادی را گذاشته‌ام.»

نوع مطلب : موسیقی، 
برچسب ها :
چهارشنبه 10 اسفند 1390
اجرای "اتللو" بر روی دریا !!اقتباسی از "اتللو" اثر جاودانه ویلیام شکسپیر بر روی یک قایق بادی در ایتالیا اجرا می‌شود.


نسخه‌ای از اتللو به کارگردانی "آنتونلا مونتی" از 6 تا 22 تیرماه با تلفیقی از زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی و گویش ناپلی و به عنوان بخشی از جشنواره تئاتر شهر ناپل عرضه می‌شود. اجرای این نمایش یک ساعت و سی دقیقه به درازا می‌انجامد و تماشاگران سوار بر قایقی آب‌های دریای مدیترانه را می پیمایند. زیبایی این نمایش در آن است که در حین حرکت قایق به اجرا در می‌آید.
نوع مطلب : نمایش و تئاتر، 
برچسب ها :
سه شنبه 9 اسفند 1390
آلبوم شلیک فرزاد فرزین
 بالاخره منتشر شد

ترانه :

یاحا کاشانی ، فرزاد فرزین ، حامد رجبی ، مسعود محمدی و روزبه


آهنگساز :

فرزاد فرزین ، مجید رسائی ، انوشیروان تقوی و عباس لطیفی


تنظیم :
کوشان حداد ، انوشیروان تقوی ، مهران خلیلی ، نوید سپهر و فرزاد فرزین

از امروز، 9 اسفند در فروشگاه های سراسر کشور

برای حمایت از فرزاد فرزین، این آلبوم را به صورت اورجینال خریداری کنید


نوع مطلب : موسیقی، 
برچسب ها :
سه شنبه 9 اسفند 1390


اصغرفرهادی عزیز، متشکریم که صبح میلیون‌ها ایرانی را امروز، بخیر کردی! آقای فرهادی عزیز متشکریم که ایران را جز با نامی از جنگ و تحریم و سلاح اتمی یاد کردی، آقای فرهادی عزیز این حس قشنگ هزاران ایرانی تقدیم به شمایی که بهتر از خیلی‌ها می‌دانید، که چقدر این مردم غمگین، محتاج دقایقی این چنین هستند. مردمی که شادابی‌شان به یغما می‌رود، آنانی که از غرور و تعصب ملی، دیروقتی است که تنها یادی در خاطرشان مانده است، شما می‌دانی که باید سلامت را به زبان ما بگویی!
به یقین که هنر، زبان مشترک ملت‌هاست.نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
سه شنبه 9 اسفند 1390
نامه پیمان معادی به اصغر فرهادی قبل از مراسم اسکار /
 پیمان معادی در نامه به اصغر فرهادی از احساس وودی آلن، براد پیت و آنجلینا جولی، اسپیلبرگ، مریل استریپ، كوپولا، فینچر و باب دیلن به «جدایی نادر از سیمین» می‌گویداصغر فرهادی عزیز
از زمان بازگشتم از مراسم گلدن‌گلوب و حلقه منتقدان لس‌آنجلس كه همراه با تو و فیلم‌مان در آن حاضر بودم، می‌خواستم این نامه را بنویسم؛ اما تلاش برای آماده شدن فیلم اولم «برف روی كاج‌ها»، مجال مناسبی باقی نگذاشت. در مراسم پایانی جشنواره فجر، وقتی فیلمم جایزه بهترین فیلم از نگاه مردم را می‌گرفت، یاد تو افتادم. تو كه همیشه قدردان مردم سرزمینت، سرزمین‌مان، بودی و هستی؛ و با خودم گفتم حالا وقت این نامه است. به‌خصوص كه كمتر از 10روز دیگر به برپایی مراسم اسكار مانده؛ و خواهم گفت ربط این ماجرا با آن یاد و ارزش مردم و نظرشان چیست.

یكی از خطاهای دید آدمی، این است كه وقتی چیزی را از نزدیك تجربه می‌كند، متوجه عظمت آن نمی‌شود. سفر و تجربه‌های اخیری كه با دیدن و شنیدن واكنش‌های مختلف نسبت به «جدایی نادر از سیمین» در كنارت داشتم، به تلاشم برای اینكه دچار این خطای دید نشوم، بسیار كمك كرد. مطمئنم خیلی از مردم ایران از خواندن این واكنش‌ها شادمان خواهند شد. خصوصا در روزهایی كه عده‌ای تلاش دارند، موفقیت‌های این فیلم را به دلایل واهی به سیاست ربط دهند و همین انگیزه برای من كافی است تا این نامه را بنویسم و منتشر كنم. واكنش‌های دیگری هم كه پیش می‌آید، ممكن است حرف‌هایی را در پی داشته باشد كه چندان اهمیتی ندارد. از قدیم می‌گفتند همیشه بدتر از این‌كه پشت سرت حرف بزنند، این است كه پشت سرت هیچ حرفی نزنند! همان اوایل سفر اخیر، وقتی محمود كلاری كه در شرق آمریكا و در تجربه تحسین شدن فیلم در حلقه منتقدان نیویورك همراهت بود، در تماس تلفنی به من گفت كه تجربه بسیار عجیبی در مورد این فیلم در انتظارمان است، به قدر كافی تعجب كردم.

كلاری می‌گفت نكته اساسی این است كه ما با سینما زندگی كرده‌ایم و سال‌های سال فیلم و مراسم سینمایی را دیده‌ایم؛ و حالا به خودمان می‌گوییم قرار است بعضی از نام‌های بزرگ را در این‌گونه مراسم ببینیم، در حالی كه این بار در كمال تعجب، آنها منتظرند تا ما را ببینند! و این خاصیت فیلم‌های بزرگ است. تجربه‌های قبلی البته میزان تعجب یا هیجان آدم را از این واكنش‌ها كمتر می‌كند. اما هرگز آن را از بین نمی‌برد. حس پشت حرف كلاری را بعدا ذره‌ذره لمس كردم. وقتی وودی آلن كه همیشه در نظرم سرچشمه خلاقیت بوده، به واسطه خواهرش برایت پیغام داده بود كه طبق معمول نمی‌تواند - یا نمی‌خواهد - به مراسم بیاید ولی دوست دارد در نیویورك ما را ملاقات و درباره فیلم صحبت كند، تازه فهمیدم آنچه از قول او درباره فیلم شنیده بودم، چه معنایی داشت: آلن گفته بود سال‌ها بود نه‌تنها از سینمای ما، بلكه به‌طور كلی از سینما انتظار نداشته كه در این دوران بتواند چیزی بیافریند كه چنین تاثیری روی او بگذارد!

وقتی توماس لانگمن پسر كلود بری، كارگردان و تهیه‌كننده مشهور و تازه درگذشته فرانسوی كه خودش تهیه‌كننده فیلم آرتیست و برنده انبوهی جایزه است، می‌گفت همه دارند از محصول من تعریف می‌كنند اما وقتی فیلم تو را دیدم، آرزو كردم كه كاش من آن را تهیه كرده بودم، همه چیز داشت معنای كامل‌تری پیدا می‌كرد. وقتی براد پیت می‌گفت شب قبل از برگزاری جلسه مطبوعاتی گلدن‌گلوب، دی‌وی‌دی جدایی نادر از سیمین را در دستگاه گذاشته‌اند و در میانه‌های همان صحنه دادگاه اول فیلم، آنجلینا جولی با دیدن آن جدل زناشویی فیلم را نگه داشته، متاثر شده، فاصله‌ای انداخته و بعد از چند لحظه باز تماشا را ادامه داده‌اند، اطمینانم بیشتر شد وقتی آنجلینا جولی درباره كار بعدی‌ات پرسید و ساده و راحت درخواست كرد كه در فیلمت بازی كند و در پاسخ حرفت كه گفتی شخصیت زن فیلمت فرانسوی زبان است و گفت تا آن تاریخ می‌تواند زبان فرانسه یاد بگیرد، من غرق در غرور شدم.

وقتی مریل استریپ درباره جزییات كارگردانی یا بازی صحنه‌های مختلف فیلم می‌پرسید و با اشتیاق گفت دوست دارد با تو كار كند، وقتی استیون اسپیلبرگ گفته بود كه اعتقاد دارد جدایی نادر از سیمین با فاصله زیاد بهترین فیلم امسال دنیاست، وقتی دیوید فینچر نیم‌ساعت وقت گذاشت تا با تو حرف بزند و نظرهایش را بگوید، وقتی چند سینماگر سرشناس می‌گفتند كه فیلم را ندیده‌اند اما تعریف‌های زیاد فرانسیس فورد كوپولا را درباره آن شنیده‌اند و خیلی كنجكاوند، وقتی الكساندر پین كه خودش گلدن‌گلوب فیلم و كارگردانی را گرفت فقط به دلیل علاقه به فیلم تو در طول آن روزها به یكی از نزدیك‌ترین دوستان هم صحبت‌ات بدل شده بود و در هر دو مراسم گلدن‌گلوب و حلقه منتقدان لس‌آنجلس می‌گفت در طول حرف‌هایت روی صحنه سعی می‌كرده انرژی مثبت به سمت تو بفرستد.

وقتی دیگرانی كه مجاز نیستم نام‌شان را بیاورم، از فیلمت به عنوان یكی از محبوب‌ترین‌های فهرست شخصی‌شان در دو، سه سال اخیر یاد می‌كردند، تازه درست دستگیرم شد كه فیلم در دل آدم‌هایی كه سالی ده‌ها فیلم بزرگ و تاثیرگذار می‌بینند یا یكی‌، دوتایش را هر سال می‌سازند، چه مرزهایی را درنوردیده و چه قله‌هایی را فتح كرده است. در مراسم برگزیدگان منتقدان آمریكا
(Critics’ Choice Award) كه باب دیلن بزرگ قطعه جدید بسیار زیبایی را روی صحنه اجرا كرد، ما از لذت شنیدن و دیدن اجرایش حرف می‌زدیم و به ما گفتند اگر می‌دانستید خود باب درباره فیلم‌تان با چه لذتی حرف می‌زد، چه می‌گویید.

 و این تازه بخشی از آن چیزی است كه من شنیدم و دیدم. باقی‌اش بماند برای روزگاری دیگر، مخصوصا داستان تو و رابرت دنیرو كه امیدوارم آقای كلاری روزی تعریفش كند. اصغر فرهادی عزیز، در جلسه مطبوعاتی ویژه گلدن‌گلوب، یكی از چهار، پنج باری كه حاضران به شكلی استثنایی در میان حرف‌های تو دست زدند، در جواب سوالی بود كه می‌پرسید چطور با محدودیت‌های توی ایران چنین فیلمی‌ساخته‌ای. گفتی هیچ‌كس مرا مجبور نكرده بود آنجا با وجود محدودیت‌ها فیلم بسازم، خواست خودم و قصه‌ای كه داشتم، طوری بود كه باید همانجا و با همان شرایط ساخته می‌شد و برای ساخت این فیلم شما فكر كنید همه چیز همان‌طور كه من دلم می‌خواسته فراهم بوده است. گفتی نمی‌خواهم بگویم شرایط فیلمسازی در كشورم آرمانی است، اما تصویری هم كه شما از فیلمسازی در ایران دارید، خیلی دقیق نیست. این حرف‌هایت وقتی یادم آمد كه لابه‌لای حرف‌ها و كارها و مصاحبه‌های مختلف، به من راجع به طرحی می‌گفتی كه قرار است در آینده در تهران بسازی و آن را خیلی دوست داری.

حرف دیگرت كه باز به تشویق حاضران آن جلسه انجامید، همان بود كه گفتی تفاوت‌های مردمان نقاط مختلف دنیا بسیار كمتر از شباهت‌هایشان است، اما به نفع سیاست است كه تفاوت‌ها و فاصله‌ها را بیشتر جلوه دهد و بر آنها تاكید كند. این روزها كه در ایران خبر جوایز فیلم تو حتی مانند نوعی گسترش فرهنگی عمل می‌كند و از جمله، گاهی حتی طیف‌هایی را به پیگیری اخبار فرهنگی وامی‌دارد كه به طور معمول هیچ كاری به اتفاق‌های هنری نداشتند، این روزها كه تبریك‌های هر همكار و هر دوست، هر رهگذر خیابان و حتی هر بیمار اتاق‌های بیمارستانی كه برای بستری كردن و ترخیص پدرم به آن پا گذاشتم، امید را در دل آدم می‌كارد و می‌پروراند، یاد همان حرفت می‌افتم. بله، بین مردمان مختلف دنیا و احساس‌های انسانی‌شان، تفاوت‌ها ناچیز است. اما آن نفعی كه گفتی، آنقدر همه جا رخنه كرده كه همین مردم این روزها در گذر و خیابان از من می‌پرسند وقتی از آمریكا برگشتی، كاری با تو نداشتند؟ در خود مراسم، چه حال خوبی بود وقتی من هم مثل میلیون‌ها ایرانی حرف‌هایت را موقع دریافت جایزه شنیدم. از آن بالا كه چشم می‌انداختی، می‌دیدی همه بزرگان سینما كه عمری كارهایشان را دیده‌ای و درباره‌شان خوانده‌ای، بهت زل زده‌اند؛ و انگار عشق و انرژی مردم ایران باعث شده بود ما آنجا محكم بایستیم. آن لحظه‌ای كه تو از مردم یاد كردی، می‌دانستم میلیون‌ها نفر در كشورمان هم به ما زل زده‌اند و تو به پشتوانه عشق‌شان، به جای هر عزیز دیگرت از آنها یاد كردی؛ و راستش اصغر، آن بالا چه حالی داد ایرانی بودن. قدر و منزلتی كه تو برای این مردم قایلی، زمانی با آن نمایندگی كردن به‌درستی پیوند می‌خورد كه حرف آن منتقد آمریكایی را به یاد بیاوریم؛ كه در یادداشتی بر جدایی نادر از سیمین نوشته بود: «اگر می‌خواهید تهدیدی نثار این كشور كنید، بهتر است قبل از آن این فیلم را ببیند، تا بدانید با چه مردمانی روبه‌رویید، تا در تصمیم خود تجدید‌نظر كنید.»

اینكه یك فیلم بتواند چنین دستاوردی، چنین تاثیری داشته باشد، یعنی اینكه تو بارها بیشتر از آن جمله‌هایی كه در ستایش مردمان دیارمان می‌گویی، دین خودت را به آنها ادا كرده‌ای. حالا دیگر واقعا مهم نیست كه فیلم در یكی از دو رشته «فیلم خارجی» و «فیلمنامه» كه نامزد شده، جایزه آكادمی را بگیرد یا نه. مهم‌تر این است كه این فیلم در طول این مدت به این مردم امید، اشتیاق و افتخار بخشید. برای همین امید، اشتیاق و افتخار است كه می‌خواهم با صدایی صد بار بلندتر از آن فریادی كه بعد از جایزه گرفتن‌ات در جشنواره برلین، در سالن برلیناله پالاس برآوردم، فریاد بزنم: «اصغر؛ خیلی چاكریم!»
نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
سه شنبه 9 اسفند 1390
دانلود کامل مراسم فرش قرمز و اهدای جوایز اسکار 2012

دانلود بخش فرش قرمز اسکار 2012:

دانلود اسکار 2012 دانلود با کیفیت HDTV: لینک مستقیم


دانلود مراسم اصلی اسکار 2012:

دانلود اسکار 2012 دانلود با کیفیت HDTV: لینک مستقیم


دانلود اسکار 2012 رمز: www.p30day.comبرای باز کردن فایل زیپ، از رمزی که در بالا آمده استفاده کنید
نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
سه شنبه 9 اسفند 1390
متن تبریک عزت‌الله انتظامی به موفقیت
 جدایی نادر از سیمین در مراسم اسکارعزت الله انتظامی در پی موفقیت فیلم «جدایی نادر از سیمین» در اسکار گفت: این افتخار را با دل و جانم به ملت ایران، بزرگان، هنرمندان ، سیاستمداران و هر کسی که در ایران زندگی می‌کند تبریک می‌گویم.

آقای بازیگر سینمای ایران در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اظهار خوشحالی از کسب اسکار فیلم «جدایی نادر از سیمین» خاطرنشان کرد: ما استعدادهای عجیب و غریبی در ایران داریم که توجه به آنها باعث می‌شود به اوج برسند.


عزت‌الله انتظامی در بخش پایانی سخنانش گفت: ما بیش از سه هزار جایزه بین‌المللی در موزه سینما داریم که آرزو داشتم با اسکار این جوایز کامل شود و حتما اصغر فرهادی جایزه‌اش را در کنار دیگر افتخارات سینمای ایران در موزه سینمای ایران در معرض دید عموم قرار خواهد داد.

نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
سه شنبه 9 اسفند 1390
خاتمی: این اثر نشانه موفقیت سینمای نجیب ما و ظرفیت والای فرهنگی ملت ایران است

سید محمد خاتمی به دنبال کسب افتخار اثر ارزنده سینمایی اصغر فرهادی، کارگردان فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین با صدور پیامی این موفقیت را که نشانه موفقیت سینمای نجیب و ارجمند ایران است به اصغر فرهادی و همکارانش و جامعه هنری ایران تبریک گفت.

به گزارش آفتاب، متن کامل این پیام را در ادامه بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای اصغر فرهادی

اثر ارزنده سینمایی جناب‌عالی که مورد اقبال گسترده مخاطب خوب و فهیم ایرانی قرار گرفت و در عرصه بین‌المللی نیز مورد توجه و سبب کسب افتخار برای شما و کشور عزیزمان شد، نشانه موفقیت سینمای نجیب و ارجمند ما و ظرفیت والای فرهنگی ملت بزرگوار ایران است و بیان گر آن که آثار اصیل هنری مرزها را در می‌نوردد.

امیدوارم همواره شاهد ظهور آثار برجسته و برتر در همه زمینه‌ها و عرصه‌های فرهنگی، هنری و علمی باشیم.

به جناب عالی و همه همکاران عزیزتان و به اهالی محترم سینما و هنر کشور خسته نباشید و دست مریزاد می‌گویم.

سید محمد خاتمی
۲۶ /۱۰ /۱۳۹۰
نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
سه شنبه 9 اسفند 1390

اشک ها و لبخند ها (اسکار 2012)


برندگان جوایز اسكار 2012 امروز با اشك و خنده، فریاد و شادی، بغض‌های ناشی از خوشحالی باورنكردنی به ابراز احساسات نسبت به كسب معروف‌ترین جایزه‌ی سینمایی جهان پرداختند.

به گزارش ایسنا هشتادوچهارمین مراسم سالانه‌ی اعطای جوایز اسكار بامداد امروز (دوشنبه) در سالن «كداك ‌تیاتر» لس‌آنجلس برگزار شد.

كسب جایزه‌ی اسكار حتی اگر به دفعات برای یك سینماگر اتفاق بیفتد، باز هم برای او تازگی خواهد داشت. «مریل استریپ»، بازیگر سرشناس هالیوود این حقیقت را امروز به اثبات رساند.

وی كه برای هفدهمین‌بار نامزد جایزه‌ی اسكار شده بود و پیش از این دوبار سابقه‌ی حضور بر روی سن و دریافت جایزه را داشت، امروز با چشمانی اشك‌بار اسكار خود را دریافت كرد.

وی پس از كسب اسكار گفت: فكر می‌كردم خیلی پا به سن گذاشته و پیر باشم، اما وقتی اسم من را صدا كردند، احساس كردم باردیگر یك كودك هستم. همانطور كه اولین باری كه اسكار گرفتم یك كودك بودم. (با خنده) حتی دو نامزد دیگر این جایزه آن زمان متولد نیز نشده بودند. اصلا نگران این نبودم كه شاید این جایزه را نبرم، چون در زندگی خودم را آماده‌ی هر اتفاقی كرده‌ام.

«اوكتاویا اسپنسر»، بازیگر سیاه‌پوست و احساساتی فیلم «كمك» اسكار بهترین بازیگر مكمل نقش زن را دریافت كرد. اشك‌های شوق او حتی به روی سن هم نرسید و به محض آنكه نام او خوانده شد، وی شروع به گریه كرد. «اسپنسر» پس از دریافت جایزه‌اش گفت: از شدت هیجان نمی‌دانم چه بگویم از خانواده‌ام واقعا ممنونم. این یك حقیقت است كه من یك چهره جذاب در هالیوود نیستم، اما از آكادمی اسكار متشكرم كه مرا شایسته‌ی دریافت این جایزه دانست. می‌خواهم تهیه‌كننده شوم و علاوه‌بر بازی در مقابل دوربین، در پشت صحنه نیز فعالیت داشته باشم.

«كریستوفر پلامر» در سن 82 سالگی جایزه‌ی اسكار بهترین بازیگر نقش مكمل مرد را برای فیلم «آغازكنندگان» دریافت كرد. وی كه سنجاق منقش به پرچم كانادا را بر روی كت خود نصب كرده بود، گفت: نمی‌دانم پیرترین برنده‌ی جایزه اسكار بودن چه احساسی دارد. چارلی چاپلین هم در سن 83 سالگی اسكار افتخاری دریافت كرد و فكر می‌كنم او هم احساسی شبیه من داشته بود. من از زمانی كه از مادر متولد شدم فكر سخنرانی دریافت جوایز اسكار را در ذهن داشتم.

«فیلیپ استكتون»، برنده‌ی جایزه اسكار بهترین تدوین صدا برای فیلم «هیوگو» گفت: وقتی شما با اسكورسیزی كار می‌كنید همیشه این شانس را دارید كه نامزد جایزه‌ی اسكار شوید. ما در فیلم «جزیره شاتر» نیز با اسكورسیزی همكاری داشتیم و فكر می‌كنم اگر زمان مناسبی اكران می‌شد نامزد اسكار می‌شدیم. از اسكورسیزی ممنون هستم و چه همكاری لذت بخشی بود كار با او.

«مارك كوریر»، برنده‌ی اسكار بهترین چهره‌پردازی برای «بانوی آهنین» گفت: از آكادمی اسكار و همكارانم در این فیلم تشكر می‌كنم. بدون آنها نمی‌توانستم اینجا بایستم. از «مریل استریپ» فوق‌العاده ممنون هستم. رویایم به حقیقت پیوست. من 25 سال در این حرفه فعالیت داشتم و زمان بسیاری طول كشید كه این جایزه را كسب كنم. شنیده بودم كه این جایزه را سینماگران گرفته‌اند و به آن افتخار كرده‌اند.

«ژان دوژاردین»، بازیگر فیلم «هنرمند» كه جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را دریافت كرد، در سخنرانی خود فریاد می‌زد و از همه تشكر می‌كرد تا تمام احساسات غیرقابل كنترل خود را بروز دهد. كسب جوایز بهترین بازیگر مرد در جشنواره‌ی كن، گلدن گلوب، بافتا و سزار نیز او را برای دریافت اسكار آرام نكرده بود.

«دوژاردین» پس از دریافت اسكار گفت: مانند همه‌ی برندگان اسكار از آكادمی متشكر هستم. در مراسم سال 1925 مجری به نام «بیلی كریستال» نبود. در آن زمان قیمت بلیت مراسم پنج دلار بود و فقط 50 دقیقه به طول انجامید. بسیاری از شما سینماگران الهام‌بخش من بوده‌اید و برای این جایزه‌ی باورنكردنی از همه سپاسگزار هستم.

نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
دوشنبه 8 اسفند 1390

انتقاد سید جواد هاشمی از عدم تبریک وزیر ارشاد به فرهادی: سینماگران حسادت را کنار بگذارند


به گزارش شفاف، سیدجواد هاشمی، بازیگر متعهد سینما و تئاتر ایران در این باره گفت: بسیار خوشحالم و به دوست هم دانشگاهی خودم، اصغر فرهادی تبریک می گویم. بسیار منتظر این لحظه بودم. اسکار برای ما یک افتخار بزرگ است.
سیدجواد هاشمی، کارگردان و بازیگر متعهد سینمای ایران

وی افزود: وقتی یک ورزشکار مدالی می گیرد، همه او را روی سر می گیرند و همه جوره به او تبریک می گویند. خانه و ماشین به او می دهند. اما اکنون که اصغر فرهادی چنین افتخار بزرگی کسب کرده است، حتی وزیر ارشاد هم اهمیت نداد و تبریک نگفت.

هاشمی در ادامه با تأکید بر مذهبی بودن این فیلم گفت: برخلاف نظر بعضی دوستان من در سینمای دینی و مذهبی، این فیلم سیاه نمایی نیست. بخش هایی از آن نص صریح قرآن کریم است. این فیلم یک فیلم کاملا مذهبی است. شاید این حرف ها به مذاق خیلی ها خوش نیاید. اما من همینجا می گویم که باید بچه مسلمان های سینمای ایران نیز به او تبریک بگویند.

این کارگردان در پایان درمورد تأثیر این افتخار روی سینمای ایران گفت: به هر حال هرچه سینمای ایران بیشتر دیده شود، برای سینمای ایران بهتر است. به نظر من علیرغم تمام انتقادات، سینمای ایران از پاک ترین سینماهای دنیاست. برخی سینماگران ما باید حسادت را کنار بگذارند. متأسفانه حسادت بزرگ ترین آفت سینمای ایران است که باعث شده است مسائل سیاسی بهانه شود تا حسادت ها رو شود.

نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
دوشنبه 8 اسفند 1390
نخستین پیام تبریک به فرهادی از سوی نوه امام خمینینوه امام خمینی (ره) نخستین شخصی است که در پیامی رسمی، موفقیت جدایی نادر از سیمین را در مراسم اسکار 2012 تبریک گفت.

به گزارش جماران؛ در  متن پیام مرتضی اشراقی آمده است:

جناب آقای اصغر فرهادی

هنر و هنرمندی که در خدمت فرهنگ و مردمش باشد و پیام انسان دوستی آنان را به گوش جهانیان برساند لیاقت دریافت چنین جوایزی را داراست. اینجانب این پیروزی را صمیمانه به شما و دیگر دوستان و همکاران هنرمندتان و تمام اهالی فرهنگ و هنر ایران، تبریک عرض می نمایم. امیدوارم در تمام مراحل زندگی و در ادامه فعالیتهای هنریتان پیروز و سربلند افتخار آفرین باشید.


مرتضی اشراقی

90/12/8


نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
دوشنبه 8 اسفند 1390
صحبت های اصغر فرهادی در نشست با خبرنگاران:
 دولت ایران متحد نیست؛ برخی از اعضای دولت از نامزدی من در اسکار شاد بودند و برخی ناراحت/دولتی ها به سینما علاقمند نیستد/ برای من شادی مردم مهم استاصغر فرهادی پس از پیروزی در اسکار، با شرکت در یک نشست خبری به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
متن سئوالات خبرنگاران و پاسخ های اصغر فرهادی در پی می آید:

سئوال: تبریک می گویم، شمال اولین شخصی ایرانی هستید که موفق به کسب جایزه اسکار شده است. واضح است که ایرانی ها برای شما خیلی خوشحال هستند. پیام شما به مردم ایران چیست و اینکه این جایزه بر زندگی مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟

فرهادی: من بابت این جایزه خیلی خوشخالم و معتقدم که مردم ایران هم خیلی خوشحال هستند و در واقع این موضوع است که برای من اهمیت بسیار دارد. به نظر  من، فعالیت های فرهنگی مهم ترین کاری است که ما باید در جهان به آن پایبند باشیم. من خوشحالم خواهم شد که تصویری که دنیا از کشور من می گیرد تصویری شفاف و واقعی باشد نه مبهم.

سئوال: سلام من اهل اسرائیل هستم و می خواستم بدانم که ایا ایران اسکار را اصلا دنبال می کند و ایا برای ایران مهم است که "جدایی نادر از سمین" نامزد شده بود؟

فرهادی: مردم ایران بیش از انچه شما تصور می کنید اسکار را دنبال می کنند و در حقیقت من می دانم که مردم برای مراسم نخوابیدند.شاید چرایی پیگیری انها این باشد که این رویداد ، رویدادی فرهنگی برای انها محسوب می شود و انها دوست دارند که نام کشورشان از دریچه ی فرهنگ شنیده شود.

سئوال: من از تلویزیون لهستان هستم. تبریک می گویم. شما "در تاریکی" را شکست دادنی. ایا اصلا این فیلم را تماشا کرده اید؟

فرهادی: بله، این فیلم را تماشا کرده ام. همچنین کارگردان این فیلم خیلی به من لطف دارد و من عاشق کارهای ایشان هستم. من به ایشان خیلی اعتقاد دارم، نه به خاطر فیلمشان بلکه به خاطر انسانیت ایشان. ایشان با وجود اینکه فیلمش رقیب فیلم من محسوب می شد به نفع فیلم من رای داده بود.

سئوال: می توایند به ما بگویید که واکنش رسمی دولت ایران به پیروزی شما چه بوده است و اینکه انها به این موضوع چگونه واکنش نشان خواهند داد.

فرهادی: من واقعا نمی دانم و نمی توانم پیش بینی کنم که چه اتفاقی می افتد. بنابراین فقط صبر می کنم تا ببینم چه واکنشی از خود نشان خواهند دارد. دولت ایران اصلا متحد نیست. زمانی که این فیلم کاندیدا شد برخی از انها شاد بودند و حتی برخی هیجان زده بودند اما برخی اصلا شاد نبودند. البته برای من شادی مردم ایران اهمیت دارد.

سئوال: مساله تنش ها مخصوصا بر سر برنامه هسته ای بین ایران و امریکا خیلی وخیم شده است. در حالی که شما سعی در ایجاد رابطه بین مردم و دولت را دارید، چه پیامی فیلم شما می تواند انتقال دهد؟

فرهادی: چیزی که شما اشاره کردید، موضوعی است که بین دولت ها در جهان در حال رخ دادن است و من پیغامی در این خصوص برای دولت ها ندارم. چراکه معتقدم این فیلم با مردم ارتباط برقرار می کند و فکر نمی کنم که دولتی ها علاقمند به سینما باشند.


نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
دوشنبه 8 اسفند 1390


( کل صفحات : 2 )    1   2   

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای پلاك 7 محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic