تبلیغات
*** Display Pagerank
*** پلاك 7 - مسعود بهنام در قطعه هنرمندان آرام گرفت / صدا بردار و صداگذار سینمای ایران درگذشت
پلاك 7
به مدیریت كوچیك هنرمندان: حسین حقیقی
حامی هنرمندان بازیگری - کارگردانی - نویسندگی - تدوین - عکاسی - تصویر برداری - گریم - گویندگی : زیر نظر اساتید مجرب تئاتر یعنی...  زندگی
درباره وبلاگ


( بازیگر، ترانه سرا )

مدیر وبلاگ : حسین حقیقی
نویسندگان
نظرسنجی
تئاتر یا سینما؟مسعود بهنام در قطعه هنرمندان آرام گرفت

صدا بردار و صداگذار سینمای ایران درگذشتپیکر مسعود بهنام مسوول استودیو بهمن با بدرقه‌ی جمع کثیری از اهالی سینما به قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد و در کنار همایون خرم هنرمند عرصه‌ی موسیقی آرام گرفت.

صبح زمستانی 8 بهمن ماه تالار وحدت در آستانه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر میزبان مراسم بدرقه‌ی مدیر استودیو «بهمن» بود، استودیویی که هر ساله در آستانه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر میزبان فیلم‌ها برای آماده‌سازی بود اما این‌بار مدیر استودیو ناباورانه اهالی سینما را در آستانه‌ی جشنواره‌ تنها گذاشت.

کامران ملکی

ملکی: جای خالی مسعود بهنام به آسانی پر نمی‌شود

کامران ملکی که اجرای مراسم را برعهده داشت با ابراز تاسف از اینکه برای بدرقه هنرمندی جمع شده‌ایم که جای خالی‌اش به آسانی پر نمی‌شود،سخنانش را اینگونه ادامه داد: رفتن هنرمندی مثل مسعود بهنام، فقط کم شدن یک انسان از روی زمین نیست بلکه کم شدن یک فرد آگاه و متخصص است. چنین افرادی وقتی از میان ما می‌روند جای خالی‌شان به راحتی پر نمی‌شود، مسعود بهنام کسی است که وضعیت صدا قبل و بعد از حضور او، در عرصه هنر کشورمان به گونه دیگر بود.

منوچهر محمدی

منوچهر محمدی: سینمای ایران عاشق‌ترین هنرمند را از دست داد

سپس منوچهر محمدی تهیه‌کننده سینما در سخنانی گفت: این افتخار را داشتم که در اولین و آخرین اثر مسعود بهنام در کنار او باشم. فکر می‌کنم که سال 65 بود، وقتی از تلویزیون خارج می‌شدم، دیدم جوانی آنجا ایستاده است او به سمت من آمد و گفت:« من مسعود بهنام هستم و دوست دارم صداگذاری فیلمی را انجام دهم. می‌دانم که کسی مرا نمی‌شناسد و من چهره معروفی نیستم ولی علاقه‌مندم که شما به من اعتماد کنید و اجازه دهید کار صدای فیلمی را انجام دهم.»

او ادامه داد: چشمان مسعود آنقدر شور و هیجان داشت که من نیز پیشنهاد او را قبول کردم. او آن کار را بسیار خوب انجام داد و پس از آن کارهایی با کارگردانان بسیار خوب توسط او صداگذاری شد که آن آثار بسیار درخشان بودند.

محمدی با بیان اینکه که مسعود بهنام با فیلم «حوض نقاشی» در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت، یادآور شد: یک روز قبل از این حادثه، او با من تماس گرفت و به من گفت که بیا تا با هم یک چای بخوریم و با هم درد و دل کنیم. او نگران وضعیت سینما و شرایط موجود بود و دل‌نگرانی‌های بسیاری داشت از جمله وضعیت سینما و قرض‌هایش که بابت بلندپروازی‌هایی که برای ساخت استودیو «بهمن» داشت.

او ادامه داد: مسعود بهنام در پایان صحبت‌هایش حرف عجیبی زد که بعد از این حادثه، بیشتر آن را درک می‌کنم. او از من پرسید که امسال در جشنواره‌ی فیلم فجر، فیلم‌ شما در کدام شهرستان‌ها به نمایش درمی‌آید؟ و من هم گفتم مشهد. او از من پرسید که آیا می‌شود که با ما به مشهد بیاید و من نیز گفتم بله با هم می‌رویم. او خوشحال شد و قرار شد که برود و چند ساعت بخوابد، دوباره بازگردد که این حادثه برای او اتفاق افتاد.

محمدی سخنانش را اینگونه به پایان رساند و گفت: سینمای ایران یکی از عاشق‌ترین و فعال‌ترین هنرمند را از دست داد.

میرعلایی: یکی از دلسوزان عرصه‌ی هنر از دست ما رفت

سید احمد میرعلایی مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در ادامه این مراسم با اشاره به جمله «این صداست که فقط باقی می‌ماند» اظهار کرد: من امروز می‌خواهم، بگویم که به هر حال این گردهمایی‌ها در دستورات دینی ما نوع تذکر به خودمان است. امروز یکی از زحمت‌کشان و دلسوزان عرصه هنر از دست ما رفت و ما امروز می‌خواهم بگویم که آنچه بیشتر می‌ماند معرفت‌، همدلی و نوعی از منیت‌هاست و آن چیزهایی است که در ذات خداست و علم هرچقدر هم که پیشرفت کند این چیزها با آن قابل اندازه‌گیری نیست.

او ادامه داد: در جشنواره‌ی فیلم کودک اخیر، بهنام برای انجام کاری درباره‌ی حضرت فاطمه زهرا(س) داوطلبانه حضور پیدا کرد.

سید احمد میرعلایی با اشاره به اینکه جای هیچ هنرمندی را نمی‌توان پر کرد‌، در عین حال گفت: ایشان دوستانی را تربیت کرده‌اند که می‌توانند کاررا ادامه بدهند. من به همه سینماگران تسلیت می‌گویم که در آستانه جشنواره فجر این هنرمند را از دست دادند.

وی یادآور شد: بهنام نام استودیو خود را بهمن گذاشت برای اینکه بتوان در بهمن ماه و در جشنواره فجر خدمت خود را به هنر این مملکت انجام دهد. امیدوارم چیزی که از خود به جای می‌گذارد چیزی باشد که خداوند آن را می‌پسندد، از خداوند می‌خواهم که منیت را از ما دور کند تا همدلی‌مان بیشتر شود.

این مدیر سینمایی، تسلیت سازمان سینمایی را برای درگذشت مسعود بهنام اعلام کرد.

طائرپور

طائرپور: تو می‌روی و بغض سینمای ایران در بهمن می‌شکند

در ادامه این مراسم فرشته طائرپور تهیه‌کننده سینما متنی را خواند که در بخش پایانی آن آمده است: « مسعود بهنام سپید موی سپید روی صدای سینمای ایران تو می‌روی و بغض سینمای ایران در بهمن می‌شکند».

تسلیت دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر

سپس محمدرضا عباسیان دبیر سی و یکمین جشنواره فجر با بیان ابراز افسوس از فوت ناگهانی مسعود بهنام گفت: دغدغه‌ همیشگی ایشان پیشرفت فنی سینمای ایران بود، ان شاء الله که خداوند روحشان را قرین رحمت کنند.

وی ادامه داد: من خدمت خانواده مسعود بهنام و جامعه هنری ایران بابت این حادثه تلخ تسلیت می‌گویم.

در ادامه مازیار شیخ محبوبی هنرمند فعال در عرصه‌ی صدا در سخنانی ابراز افسوس خود را از درگذشت مسعود بهنام چنین بیان کرد و ادامه داد: پدر سلام‌، رفیق سلام‌. این حادثه تلخ را اول به خانواده محترم مسعود بهنام به ویژه دختر عزیز او «تارا» که اسمشان در اولین استودیوی انجمن گذاشته شده است و بعد به جامعه هنری ایران تسلیت می‌گویم.

وی تاکید کرد: هرگز چراغ‌ استودیو بهمن خاموش نخواهد شد تا جایی که بشود شاگردانش آن را روشن نگه خواهند داشت و من اینجا به عنوان یکی از شاگردان او می‌گویم که ما هرچه داریم از صبر وگشاده رویی ایشان بود.

در ادامه این مراسم حمید نقیبی از دوستان و همکاران مسعود بهنام که از خارج از کشور خود را به مراسم تشییع رسانده بود، با بیان اینکه نگران آن بود که با درگذشت مسعود بهنام چراغ استودیو بهمن خاموش شود اظهار کرد: اکنون دلگرمی بسیاری دارم که شاگردان و همکاران مسعود بهنام تلاش خود را خواهند کرد که نگذارند چراغ استودیو بهمن خاموش شود. می‌دانم تنها چیزی که می‌تواند روح مسعود بهنام را شاد کند اول خوشحالی و خوشبختی دخترش «تارا» و بعد ادامه کار استودیو «بهمن» است، من اینجا با دوست عزیزم خداحافظی می‌کنم.

منوچهر شاهسواری تهیه‌کننده سینما و از دوستان نزدیک مسعود بهنام از دیگر افراد حاضر در جمع بود که طی سخنانی تاسف خود را از درگذشت ناگهانی مسعود بهنام ابراز کرد.

او با بیان اینکه گفتن از یک دوست چندین ساله، سخت است، ادامه داد: مسعود برای خواهرانش بسیار عزیز بود و همیشه آرزو می‌کرد که دختری داشته باشد و الان «تارا» چشم انتظار اوست. همیشه گفتن اینکه مرگ حق است طبیعی به نظر می‌رسد ولی آیا با دلی شکسته با مرگ روبرو شدن نیز حق است؟!

وی ادامه داد: آیا این حق فرزندان سینمای ایران است که با چنین بهانه‌های گردهم جمع شوند. من اینجا فقط می‌خواهم که از همه دوستان تشکر کرده و از خدا بخواهم که همه ما را ببخشد و قطعا مسعود بهنام بخشیده شده است که با این محبت‌ تشییع می‌شود.

شاهسواری گفت: من می‌خواهم بگویم همه افرادی که فکر می‌کنند این جهان هم آنقدر پایدار است که می‌توانند به ظلم خود ادامه دهند، طلب بخشش کنند.

وی یادآور شد: من و مسعود با هم دعوا و رفاقت‌های بسیاری داشتیم خیلی هم پیش آمد که در آغوش یکدیگر گریه کنیم اما مسعود این رسمش نبود که من گریه کنم و تو بخوابی.

در ادامه این مراسم بهمن اردلان فعال عرصه صدا با بیان این جمله که این یک واقعیت است که خیلی زود دیر می‌شود اظهار کرد: در مورد مسعود بهنام باید بگویم دیگر کسی نیست که به او افتخار کنم و یا به او تکیه کنم و درد و دل‌هایم را با او در میان بگذارم. از همه می‌خواهم که کمک کنند که استودیو پابرجا بماند و به جای بهمن استودیو به نام خودش «بهنام» باقی بماند.

در ادامه این مراسم همایون اسعدیان (کارگردان و یکی از اعضای خانواده مسعود بهنام ) ضمن ابراز تاسف از درگذشت ناگهانی مسعود بهنام اظهار کرد: این روزها برای همسر ‌،دختر و خواهران مسعود بهنام بسیار سخت است و اگر امروز همدلی و همیاری دوستان نبود تحمل این مساله برای خانواده و دوستان بهنام بسیار جانکاه بود.

او در پایان سخنانش از دوستان و همه کسانی که در مراسم شرکت کرده بودند از طرف خانواده‌ی مسعود بهنام تشکر کرد.

به گزارش ایسنا، از هنرمندان حاضر در این مراسم می‌توان به پرویز پرستویی‌، فرشته طائرپور، منوچهر شاهسواری‌، رخشان بنی‌اعتماد، جهانگیر کوثری، رضا میرکریمی، منوچهر محمدی، علیرضا شجاع‌نوری، همایون اسعدیان، غلامرضا موسوی، جعفر پناهی، سیامک شایقی، ابوالحسن داودی، فرهاد توحیدی، محمد مهدی عسگرپور، مازیار میری، هوشنگ گلمکانی، عزیز ساعتی، علیرضا شجاع‌نوری، محمدرضا دلپاک، کیانوش عیاری، وحید نیکخواه آزاد، جهانگیر میرشکاری، غزل شاکری، شایسته ایرانی، اصغر هاشمی، محمدرضا موینی، بیژن میرباقری، فریال بهزاد،غلامرضا آزادی، تقی علیقلی‌زاده، امیر شهاب رضویان آناهید آباد، مصطفی شایسته و ...اشاره کرد.

مدیرانی چون سید احمد میرعلایی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینماشهر، عباسیان دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر و مهندس شمس هم از حاضران بودند.

نوع مطلب : فیلم و سینما، 
برچسب ها :
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای پلاك 7 محفوظ است